motto

"God created paper for the purpose of drawing architecture on it. Everything else is at least for me an abuse of paper." Alvar Aalto, Sketches, 1978.

idhea

idhea se zabývá architekturou, urbanismem, interiérovým a průmyslovým designem a projektovým managementem. Poskytuje komplexní služby včetně studie, dokumentace k územnímu řízení, dokumentace k stavebnímu povolení, prováděcí dokumentace, spolupráce při výběru dodavatele, autorského dozoru a spolupráce po dokončení stavby. Při realizacích menšího rozsahu zajistí dodání stavby na klíč.

idhea se soustředí na trvale udržitelný rozvoj a inovativní koncepty. Od roku 2003 působí Dalibor Hlaváček na Fakultě architektury ČVUT v ateliéru docenta Schlegera. Tento ateliér se zabývá trvale udržitelným stavěním, důraz je kladen na všechny aspekty ekologického stavění, včetně používání přírodních materiálů a zdravého stavění. Ateliér Schleger + Liesler

dalibor hlaváček

dalibor hlaváček, 1976. Odborné vzdělání: FA ČVUT (1995-2003), Kansas State University (1998), RWTH Aachen (2000-2001), od 2003 FA ČVUT – doktorské studium, od 2008 FA ČVUT - odborný asistent v ateliéru doc. Schlegera. Vybrané realizace: Expozice Muzea skla a bižuterie - Jablonec n./N.; High Museum of Arts – Atlanta, USA; Dům pro rodinu a tchýni - Nebušice. Publikace: Skriptum Zdraví a krása - přírodní materiály a zdravé stavby, (autorský kolektiv Schleger, Liesler, Hlaváček, Rottová).

dalibor hlaváček byl oceněn prvním místem v ideové soutěži Vitrablok 1999 a prvním místem ve studentské soutěži Nejlepší urbanistický projekt. Autorsky se podílel na nové expozici Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, která byla oceněna první cenou v Národní soutěži Gloria Musaealis v kategorii Muzejní počin roku 2004. Vystavoval na Glasstec v Duesseldorfu 2002 a v Galerii Vincence Kramáře v pražských Dejvicích.
Dalibor Hlaváček

odkazy

FA ČVUT, Ateliér Schleger, Liesler, Hlaváček, Rottová, schleger.fa.cvut.cz
Greenlab, www.greenlab.cz

Hlaváček & partner, www.hlavacek-partner.cz
Renzo Piano Building Workshop, www.renzopiano.com
Jan Cyrany, www.cyrany.com
Neovisual, www.neovisual.cz
Šmídová landscape architects, www.smidova-la.com